0 533 120 32 30 ||| 0 216 706 07 34

Sosyal Medya Hesaplarımız}

Sıkça Sorulan Sorular

Mezar baş taşı için herhangi bir izin belgesi çıkartmak zorunda mıyım ?

Evet, defin işlemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olan bir mezarlığa yapılmış ise mezar baş taşının değişimi için Mezarlıklar Müdürlüğünden çalışma izin belgesi alınması gerekmektedir.

Mezar baş taşı için sözleşme imzalamak zorunda mıyım ?

Hayır, mezar baş taşı için her hangi bir sözleşme imzalamanıza gerek yoktur. Mezarın üst yapı inşaatını yaptırmak istediğiniz de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, mezar yeri yapım yetkisi bulunan firmalara verilen mezar yapım sözleşmesinin imzalanması zorunludur.

Yeni defin yaptırdık ne yapmamız gerekiyor ?

Yeni defin yapılan yer için geçici mezar baş taşı yaptırabilirsiniz. Defin tarihi itibari ile 15 gün sonra mezar yeri tapusunu alabilirsiniz. 90 gün sonra da mezar inşaat ruhsatını çıkartabilirsiniz. Geçici mezar baş taşı, mezarın üst yapı inşaatını yaptırmaya karar verdiğinizde,  ürün katalogumuzdan beğeneceğiniz bir baş taşı ile değiştirilir.

Geçici mezar baş taşı nedir ?

Geçici olarak sadece defin yerinin ve defin yapılan kişinin isminin belli olması için kullanılan baş taşı çeşididir. Geçici mezar baş taşlarının en ve boy ölçüleri normal mezar baş taşı ölçüleri ile aynıdır. Geçici mezar baş taşlarının kalınlığı 2-3 cm’dir. Bu kalınlık isteğe göre de değiştirilebilir.

Mermer baş taşımı yoksa granit baş taşı mı yaptırmalıyım ?

Bu konuda tercih siz değerli müşterilerimize aittir. Firma olarak önerimiz mezarın gövde kısmında kullanılan taş cinsine uygun bir mezar taşını tercih etmenizdir.

Mermer baş taşı ile granit baş taşı arasında ki fark nedir ?

Mermer ve granit taşlar arasında ki tek fark ons değeri denilen dayanıklılık değerlerinden ibarettir. Granit taş çeşitlerinin, renk yelpazesi geniş olması da ayrı bir tercih sebebidir.

Resimli mezar baş taşı yaptırmak istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Resimler, Porselen üzerine işlenmekte olup, yaklaşık 16-17 saat boyunca 900 derece de fırınlanmaktadır. Ürününüz, zarar görmeyecek şekilde özele paketlenir ve 7 ile 10 gün içerisinde size teslim edilir. Kargo ücreti alıcıya aittir.

Porselen üzerine işlenecek olan resminizi tarayıcı da en az 300 dpi çözünürlükte taramanız gerekmektedir.

Sosyal ağlar üzerinden göndermek istediğiniz resimlerin çözünürlükleri düşük olacağından, porselen üzerine yapılacak olan fırınlamada söz konusu bu durum verimsiz sonuçlar doğurabilir. Dolayısı ile baskısını yaptırmak istediğiniz resmin orjinalini tarafımıza iletmeniz daha sağlıklı sonuçlar elde etmemize yardımcı olacaktır.

İstanbul dışına baş taşı gönderiyor musunuz ?

Evet, internet sitemizde ki ürün katalogundan seçmiş olduğunuz mezar baş taşı, tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda yazılır ve zarar görmeyecek şekilde özenle paketlenir. Kargo ücreti alıcıya ait olmak koşulu ile İstanbul dışına da mezar baş taşı gönderimi yapmaktayız.

Yurt dışına mezar baş taşı gönderiyor musunuz ?

Evet internet sitemizde ki ürün katalogundan seçmiş olduğunuz mezar baş taşı, tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda yazılır ve zarar görmeyecek şekilde özenle paketlenir. Kargo ücreti alıcıya ait olmak koşulu ile Yurt dışına da mezar baş taşı gönderimi yapmaktayız.

Mezar baş taşı için ne gibi bilgiler istiyorsunuz ?

Baş taşına yazılacak olan cenazenin ad, soyad, doğum ve ölüm tarihi bilgilerini tarafınızdan istemekteyiz. Bunun yanı sıra mezar baş taşına yazdırmak istediğiniz diğer yazılara siz karar verebilirsiniz.

Mezar baş taşına yazılacak bilgileri yanlış verdim, ne yapabilirim ?

Mezar taşına yazılacak olan bilgiler, mezar taşı yazılmadan önce yetkiler tarafından yazılı olarak (E-posta, Whatsapp, Hangouts) teyit ettirilir ve tekrar son onay istenir. Bu son onay neticesinde mezar baş taşı yazımı tamamlanmış ise firma olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Siparişini verdiğimiz baş taşı ne zaman elimize ulaşır ?

İstanbul içi teslimat süremiz 3 ile 4 gün arasındadır. Yurt dışı teslimat süreleri gümrüklerde ki yoğunluklara göre değişmektedir. Daha önce 15-20 gün arasında, yurt dışına mezar baş taşı teslim etmişliğimiz olmuştur.

Ayrıca, size sms ile gönderilen kod ile de  internet sitemiz üzerinden de iş durumunuz ile ilgili takip yapabilirsiniz.

Mezar baş taşı fiyatlarınız güncel fiyatlar mı ?

mezarbastasi.com sürekli güncellenen bir yapıya sahip olmakla birlikte, kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahiptir.  İnternet sitemizde görmüş olduğunuz fiyatlar sabit olup, bu fiyatlar üzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz.

Sadece mezar baş taşı mı yapıyorsunuz ?

Hayır, mezar yapımı, mezar onarımı ve mezar peyzajı konularında da hizmet vermekteyiz. Bu konuda detaylı bilgi için mezaryapimisleri.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.